Fokozatosan megkezdem rendelésem, időpontokért már lehet jelentkezni a rendelő telefonszámán. Az új kormányrendelet szabja meg működési tevékenységemet. A korábbi szigorításokat enyhítették, de a vírus nem tűnt el, és még egy darabig itt lesz köztünk.
Mivel a fogászati ellátás egy magas rizikójú tevékenység az aerosol-képződés miatt, fokozott intézkedéseket vezetek be rendelőmben a maximális biztonság érdekében.
Az elkövetkezendő időben kevesebb időpontot fogok adni. Ennek célja, hogy a torlódásokat elkerüljük. A kezelések között az eddigieknél is sokkal magasabb szintű fertőtlenítési protokollt dolgoztam ki, mely időigényes. A kezeléseket tömbösíteni fogom, tehát egy embernél lehetőleg több beavatkozást is elvégzek, így elkerülhető a gyakori rendelőlátogatás.
Az új intézkedések a következők:
Annak érdekében, hogy elkerüljük az esetleges fertőzést, kérek Mindenkit, hogy ezeket a szakmai kollégium által javasolt szabályokat tartsa be.
Köszönöm a megértést!
A fogágybetegségről azért érdemes tudni, mert viszonylag kevés tünet jelentkezése mellett is a fogak elvesztéséhez vezethet.
Sajnos Magyarországon a fogágybetegség népbetegség, csakúgy, mint a fogszuvasodás. Mégis sokkal kevesebbet tud róla a lakosság, mint amekkora figyelmet érdemelne. Nemcsak azért kellene ismerni, mert a fogak elvesztéséhez vezet, hanem azért is, mert a fogágybetegségben szenvedők körében bizonyítottan gyakrabban következik be szív- érrendszeri megbetegedés és koraszülés (nők esetében). A parodontális tasak (gyulladt ínytasak) gócként viselkedik: foltos hajhullást, ekcémát, csalánkiütést okozhat, mivel a tasakból folyamatosan baktériumok és azok toxinjai kerülnek a szervezetbe.
A fogágybetegségek kezelésébe tartozik a fogkőeltávolítás, íny,-és tasakkezelés.